• Tel : +90 546 571 58 13

Sıkça Sorulan Sorular

swimming-pool-stair_74190-6575

Sıkça Sorulan Sorular

Yüzme ve süs havuzlarında yüksek PH ve düşük klor değeri yosunlanmaya etki eder. Asidik etki azaldıkça ışığın etkisi ile yosunlar çoğalmaya eğilim gösterirler. Dengeli kimyasal değerleri ile bu sorunu çözebiliriz.

PH değeriniz yüksek olabilir. Dış etkenlerle karışan toz, yapraklar veya üreyen yosunlar buna sebep olabilir. Gerekli aralıklarla süpürme işlemi veya filtre bakımı yapılmamış olabilir.

İlave ettiğiniz suyun içindeki mineral ve iyonlar ( Demir, Bakır, Magnezyum) havuzunuzda mevcut klor ve diğer kimyasallarla etkileşime girerek renk değişimine sebep olabilirler. Bu durumda PoolBox çöktürücü kullanabilir ve PoolBox Klor ile şoklama yapabilirsiniz.

Havuz suyunda mikropları ortadan kaldırmak için belli miktarlarda klor kullanmalısınız. Bu klorun aşırı kullanımı bu tip sorunlara yol açar. Hatta cilt yanması, tahriş gibi sorunlarla da karşılaşabilirsiniz. Doğru oranda klor kullanımı ile bu sorunu çözebilirsiniz. Test kitlerimiz ile havuzunuzun kimyasal değerlerini doğru tespit etmeli ve havuz hacmine uygun miktarda klor kullanmalısınız.

Bizimle İletişime Geçin ve Ücretsiz Danışmanlık Alın